Входженню півострова до складу РФ росіяни вже не радіють

Росіяни вже не радіють входженню півострова до складу Російської Федерації, як кілька років тому.

Європейська редакція американського видання Politico у своїй статті про візит президента Володимира Путіна на півострів з нагоди святкування п’ятої річниці тимчасової окупації зазначає, що деякі кримчани скаржаться на репресії та утиски свободи слова, яких не спостерігалося за часів Автономії в складі України.

Також зазначається, що далеко не усім в Криму живеться так радісно, ​​як про це говорять російські чиновники. За словами критиків, Кремль перекинув на півострів велику кількість агентів спецслужб, аби придушити незгодних. Опоненти російського правління, серед яких етнічні українці, кримські татари та етнічні росіяни, лояльні до Києва, кажуть про панування атмосфери страху.

«Коли ми були з Україною, ніхто не вимагав, щоб я демонстрував свій патріотизм», – каже колишній офіцер радянської армії Сергій, який відмовився називати своє повне ім’я побоюючись переслідування. «Сьогодні ж у Криму слід кричати про те, який ти великий патріот, кожного дня. Вони перетворили Крим на маленький СРСР. Стукачі всюди», – додав чоловік тихим тоном. Видання також нагадало про гучні і скандальні судові справи у Криму проти незгодних з окупацією, а також про систематичне переслідування кримських татар.

Тим часом, продовжує Politico, доки в Криму під час візиту Путіна активно махали прапорами, у Москві влада порушила традицію проводити масові заходи на річницю незаконної анексії. Чиновники виправдовуються, що, мовляв, Крим уже настільки інтегрувався до РФ, що святкувати нічого. Однак аналітики вказують на зростання невдоволення економічними втратами через анексію Криму та військове вторгнення Росії в Сирію. І, ймовірно, саме через це Кремль цього року не дуже хоче проводити мітинги на Червоній площі з нагоди окупації українських територій.

«Упродовж року, що минув, соціологи почали чути від фокус-груп, що Крим занадто дорого нам коштує. І що ми взагалі дуже багато витрачаємо на іноземні воєнні авантюри», – сказала політолог Катерина Шульман. За її словами, ці побоювання вплинули на нещодавню промову Путіна, яка була майже повністю присвячена внутрішнім проблемам Росії. «Не дивлячись на те, що у промові він пообіцяв щедрі соціальні виплати, це майже ніяк не вплинуло на результати опитувань. Люди звикають думати, що владі байдуже до їхніх проблем», – зазначила політолог.

Згідно з результатами опитувань, які минулого тижня опублікував московський фонд «Громадська думка», лише 39% росіян тепер вважають, що окупація Криму була правильним вчинком. Це на 28% менше, аніж у 2014 році. Серед росіян у віці 18-34 років лише 24% говорили, що анексія українського Криму була корисною для РФ.

Ці результати опитування з’явилися на тлі постійного падіння рейтингу Путіна. Зараз він на найнижчому рівні за останні 13 років – президента РФ підтримують лише 33% росіян.

Північноатлантичний альянс (НАТО) у п’яту річницю тимчасової окупації півострова зазначив, що ніколи не визнає анексію Росією українського Криму і закликає агресора повернути Україні контроль над півостровом.

Тим часом делегація України на переговорах в Мінську вимагає включити питання звільнення Криму від окупантів та відновлення українського суверенітету на півострові, а також знищення терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».

Автор: UA.NEWS
Фото: Depositphotos

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?